تاپ امن ترین اپلیکیشن پرداخت قبض (پرداخت قبوض)

شماره تلفن خود را جهت دریافت رسید وارد کنید *

لطفا عبارت امنیتی روبرو را وارد کنید

captcha
استعلام

استعلام و پرداخت تمامی قبوض با سامانه مدیریت قبوض تاپ

با تاپ می‌توانید در کمتر از 100 ثانیه قبوض خود را به راحتی و با امنیت بالا پرداخت کنید. سرویس پرداخت قبوض تاپ زیر نظر پلیس فتا، بانک مرکزی و بانک پارسیان به‌صورت رایگان و با مراحل بسیار ساده در بستر وب‌سایت و اپلیکیشن برای کاربران دردسترس است. از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس پرداخت قبض تاپ می‌توانیم به امکان ثبت اطلاعات قبض‌ها اشاره کنیم که باعث افزایش سرعت و سهولت در استعلام قبوض و پرداخت آن در مراتب بعدی می‌شود.

استعلام و پرداخت قبض

در سال‌های نه چندان دور واژه‌ای به ‌اسم استعلام قبوض وجود نداشت و تمامی قبض‌ها به‌صورت کاغذی در اختیار کاربران قرار می‌گرفت. در حال حاضر مدتی است که فرایند حذف قبوض کاغذی آغاز شده و عموما قبوض به‌صورت پیامکی به کاربران ابلاغ می‌شود. در حال حاضر تاپ با ارائه خدمات استعلام و پرداخت کلیه قبوض اعم از آب، برق، گاز، تلفن ثابت، تلفن همراه و ... دستیاری گوش به‌فرمان در تلفن همراه کاربران است.

برای پرداخت قبض اگر هنوز قبوض کاغذی دریافت می‌کنید، می‌توانید از امکان بارکد خوان تاپ استفاده کنید تا اطلاعات قبض به شما نمایش داده شود. کاربرانی هم که دیگر قبض کاغذی برای آن‌ها صادر نمی‌شود می‌توانند با درج اطلاعات مورد نیاز مانند شناسه قبض، برای پرداخت قبوض خود اقدام کنند. همانطور که گفتیم شما می‌توانید با انتخاب گزینه افزودن قبض بدون وارد کردن شناسه قبض و یا شناسه پرداخت در مراتب بعدی برای استعلام و پرداخت قبوض خود اقدام کنید و شانس خود را برای شرکت در جشنواره‌های فصلی تاپ افزایش دهید.

چرا استعلام و پرداخت قبوض با تاپ

 • سرعت، سهولت و امنیت؛
 • زیر نظر بانک مرکزی و پلیس فتا؛
 • وابسته به بانک پارسیان؛
 • امکان ثبت اطلاعات قبوض؛
 • تسویه حساب آنی قبوض؛
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته.

برای پرداخت تمامی قبوض از طریق اپلیکیشن می‌توانید از کارت‌های بانکی یا اعتبار موجود در تاپ کیف خود (کیف پول اعتباری تاپ) استفاده کنید.

رای استعلام و پرداخت قبض برق شما به شناسه قبض و شناسه پرداخت نیاز دارید. شناسه قبض در تمامی قبوض واحد است و صرفا در هر دوره شناسه پرداخت متفاوت است. گاهی ممکن است که قبض دوره‌ای برای شما به دلایلی ارسال نشود، در این شرایط کافیست تا برای دریافت شناسه قبض با شماره کنتور (عدد بالا یا پایین بارکد) به اداره برق منطقه مراجعه کنید.

پرداخت قبض برق با موبایل در اپلیکیشن تاپ

سوپر اپلیکیشن تاپ بهترین روش برای پرداخت قبض برق با موبایل است، زیرا شما علاوه‌بر پرداخت قبوض به ده‌ها خدمات دیگر هم دسترسی خواهید داشت. مراحل پرداخت قبض برق از طریق اپلیکیشن تاپ به شرح زیر است:

 1. با ورود به قسمت قبض در تاپ، گزینه افزودن قبض را انتخاب کنید؛
 2. گزینه قبض برق را انتخاب کنید و در مرحله بعد شناسه قبض خود را وارد کنید؛
 3. نامی دلخواه انتخاب کنید تا دیگر در مراحل بعدی به ورود اطلاعات نیاز نباشد؛
 4. پس از لمس گزینه تایید به شما مبلغ پرداختی نمایش داده می‌شود.

ناگفته نماند که با مراجعه به بخش جزئیات قبض می‌توانید اطلاعاتی هم‌چون نام مشترک، شماره موبایل مشترک، تاریخ قرائت، مهلت پرداخت، کدپستی، شرکت توزیع و آدرس را مشاهده کنید.

پرداخت قبض برق از وب سایت تاپ

یکی دیگر از روش‌ها برای پرداخت قبوض مراجعه به وب‌سایت تاپ است. برای پرداخت قبض از وب سایت تاپ شما علاوه‌بر شناسه پرداخت به شناسه قبض هم نیاز دارید، البته که شماره تلفن همراه هم از اطلاعاتی است که زمان استعلام و پرداخت قبض از طریق وب سایت باید وارد کنید. اگر به هر دلیلی به اپلیکیشن تاپ دسترسی نداشتید می‌توانید از طریق وب سایت تاپ قبض برق خود را پرداخت کنید.

استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت

یکی از قبوضی که پرداخت آن معمولا پشت گوش انداخته می‌شود، قبض تلفن است که معمولا با یک طرفه شدن تلفن همراه می‌شود. اپلیکیشن و وب‌سایت تاپ با توجه به ارتباط مستقیم با شرکت مخابرات بهترین روش برای پرداخت قبض تلفن ثابت به‌شمار می‌رود. شما می‌توانید با ثبت شماره تلفن خود در اپلیکیشن در اولیم مرتبه، بدون نیاز به وارد کردن اطلاعاتی دیگر برای دریافت استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت اقدام کنید یا اگر به اپلیکیشن دسترسی نداشتید، می‌توانید از وب سایت برای پرداخت قبض تلفن اقدام کنید.

پرداخت قبض تلفن با موبایل در اپلیکیشن تاپ

برای پرداخت قبض تلفن خود باید مسیر زیر را طی کنید تا در کمتر از 90 ثانیه قبض تلفن خود را تسویه کنید:

 1. با ورود به قسمت قبض در تاپ، گزینه افزودن قبض را انتخاب کنید؛
 2. گزینه اول که برای پرداخت تلفن ثابت و تلفن همراه است را انتخاب کنید؛
 3. شماره تلفن ثابت را با پیش شماره شهر مورد نظر وارد کنید؛
 4. از المان دفتر تلفن می‌توانید از لیست مخاطبین شماره مورد نظر را انتخاب کنید؛
 5. نامی دلخواه انتخاب کنید تا دیگر در مراحل بعدی به ورود اطلاعات نیاز نباشد؛
 6. با انتخاب شماره مورد نظر از لیست قبوض، مبلغ به شما نمایش داده می‌شود.

صرفا دو قبض تلفن همراه و تلفن ثابت به‌صورت میان دوره و پایان دوره به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید از میان این دو، قبض خود را پرداخت کنید.

پرداخت قبض تلفن ثابت از وب سایت تاپ

یکی دیگر از روش‌ها برای پرداخت قبض تلفن ثابت مراجعه به وب‌سایت تاپ است. برای پرداخت قبض تلفن از وب سایت تاپ شما علاوه‌بر شناسه پرداخت به شناسه قبض هم نیاز دارید، همچنین برای دریافت رسید لازم است تا حتما شماره موبایل خود را هم وارد کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات مبلغ قبض به‌شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید پس از اتصال به درگاه بانک پارسیان برای پرداخت قبض خود اقدام کنید.

استعلام و پرداخت قبض آب

برای استعلام و پرداخت قبض آب شما به شناسه قبض و شناسه پرداخت نیاز دارید. شناسه قبض در تمامی قبوض واحد است و صرفا هر دوره شناسه پرداخت متفاوت است. گاهی ممکن است که قبض دوره‌ای برای شما به دلایلی ارسال نشود، کافیست به وب‌سایت آبفایار مراجعه کنید و عدد 10 رقمی برروی پلاک آبی رنگ درب منزل که شماره اشتراک یا کد اشتراک نام دارد را در وب سایت وارد کنید تا شناسه قبض به شما نمایش داده شود.

پرداخت قبض آب با موبایل در اپلیکیشن تاپ

برای پرداخت قبض در اپلیکیشن تاپ نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت دارید. برای استعلام و پرداخت قبض آب در اپلیکیشن تاپ باید مسیر زیر را طی کنید:

 1. با ورود به قسمت قبض در تاپ، گزینه افزودن قبض را انتخاب کنید؛
 2. گزینه قبض آب را انتخاب کنید و در مرحله بعد شناسه قبض خود را وارد کنید؛
 3. نامی دلخواه انتخاب کنید تا دیگر در مراحل بعدی به ورود اطلاعات نیاز نباشد؛
 4. پس از انتخاب قبض مورد نظر باید شناسه پرداخت هر دوره را وارد کنید؛
 5. در نهایت برای پرداخت قبض آب اقدام کنید.

پرداخت قبض آب در وب سایت تاپ

در صورتی که قصد پرداخت قبض آب را دارید ولی به اپلیکیشن دسترسی ندارید، می‌توانید با مراجعه به بخش پرداخت قبوض و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت قبض آب اقدام کنید. برای پرداخت قبض آب کافیست تا شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید. توجه داشته باشید که برای صدور رسیدن وارد کردن شماره تلفن همراه نیز الزامی است.

استعلام و پرداخت قبض گاز

هر چند که اوج مصرف گاز در فصل سرما است اما دیرکرد در پرداخت قبض گاز می‌تواند به قیمت قطعی جریان گاز تمام شود؛ به‌همین دلیل توصیه می‌کنیم هر ماه برای پرداخت قبض خود اقدام کنید. شما برای پرداخت در اپلیکیشن به شماره اشتراک و در وب سایت به شناسه قبض و پرداخت نیاز دارید.

پرداخت قبض گاز در اپلیکیشن تاپ

مراحل پرداخت قبض گاز از طریق اپلیکیشن تاپ به شرح زیر است:

 1. با ورود به قسمت قبض در تاپ، گزینه افزودن قبض را انتخاب کنید؛
 2. گزینه قبض گاز را انتخاب کنید و در مرحله بعد شماره اشتراک خود را وارد کنید؛
 3. برای سرعت بخشیدن به این فرایند در مراتب بعد یک نام برای این قبض انتخاب کنید؛
 4. پس از لمس گزینه تایید به شما مبلغ پرداختی نمایش داده می‌شود.

در بخش جزئیات می‌توانید اطلاعات بیشتری از قبض مانند نام مشترک، نوع مصرف اعم از خانگی یا ...، سریال کنتور و محل سکونت را مشاهده کنید.

پرداخت قبض گاز در وب سایت تاپ

برای استعلام و پرداخت قبض گاز در وب سایت تاپ کافیست تا شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید تا مبلغ قبض به شما نمایش داده شود. خدمات پرداخت قبوض بدون هر گونه کارمزد و کاملا رایگان است و شما می‌توانید در کمتر از 2 دقیقه برای پرداخت قبوض اقدام کنید. انجام هرگونه تراکنش در اپلیکیشن و وب‌سایت تاپ سبب می‌شود تا امتیاز شما در باشگاه مشتریان تاپ بیشتر شود تا علاوه‌‌بر شرکت در قرعه‌کشی از تخفیفات تاپ بهره‌مند شوید.

استعلام و پرداخت قبض تلفن همراه در تاپ

یکی از مهم‌ترین قبوضی که معمولا در اسرع وقت پرداخت می‌شود بدون شک قبض تلفن همراه است. مشترکین دائمی همراه اول راه‌ها بسیار زیادی برای پرداخت قبوض دارند اما بدون شک امن بودن و تسویه حساب آنی از مهم‌ترین پارامتر‌ها برای استعلام و پرداخت قبض همراه اول است. شما می‌توانید در اپلیکیشن و وب‌سایت تاپ تراکنشی امن را برای پرداخت قبوض خود تجربه کنید. 0 تا 100 پرداخت قبض موبایل در سوپر اپلیکیشن تاپ به کمتر از 90 ثانیه زمان نیاز دارد.

پرداخت قبض تلفن همراه در اپلیکیشن تاپ

امکان انتخاب شماره از میان لیست مخاطبین و ذخیره شماره در تاپ فرایند پرداخت قبوض را تا حد زیادی در مراتب بعدی آسان کرده است، برای پرداخت قبض همراه اول کافیست مسیر زیر را طی کنید:

 1. با ورود به قسمت قبض در تاپ، گزینه افزودن قبض را انتخاب کنید؛
 2. گزینه اول که برای پرداخت تلفن ثابت و تلفن همراه است را انتخاب کنید؛
 3. شماره تلفن همراه مورد نظر را وارد کنید به‌طور کامل وارد کنید؛
 4. از المان دفتر تلفن (شماره مخاطبین) یا المان سیم کارت (شماره فعلیتان) می‌توانید استفاده کنید؛
 5. نامی دلخواه انتخاب کنید تا دیگر در مراحل بعدی به ورود اطلاعات نیاز نباشد؛
 6. با انتخاب شماره مبلغ میان دوره و پایان دوره به شما نمایش داده می‌شود.

پرداخت قبض موبایل از وب سایت تاپ

برای پرداخت قبض سیم کارت دائمی کافیست در وب سایت تاپ گزینه تلفن را انتخاب کنید تا پس از تکمیل شناسه قبض و شناسه پرداخت، مبلغ قبض به شما نمایش داده شود. با وارد کردن اطلاعات مورد نظر مبلغ میان دوره و پایان دوره به شما نمایش داده می‌شود.

چرا سوپر اپلیکیشن تاپ

 • زیر مجموعه بانک پارسیان و بانک مرکزی؛
 • ارائه 50 سرویس کاربردی و روزمره؛
 • سرعت، سهولت و امنیت؛
 • امکان پرداخت از اعتبار تاپ کیف.
سامانه یکپارچه استعلام و پرداخت سریع قبوض
سامانه یکپارچه استعلام و پرداخت سریع قبوض
نحوه پرداخت قبض در اپلیکیشن

 ورود به قسمت قبض

1. ورود به قسمت قبض

 وارد کردن شناسه قبض

2. وارد کردن شناسه قبض

استعلام و مشاهده اطلاعات

3. استعلام و مشاهده اطلاعات

 تایید اطلاعات

4. تایید اطلاعات

دریافت کد رهگیری

5. پرداخت قبض و دریافت کد رهگیری

سوالات متداول

1- چرا گاهی با وجود پرداخت قبض برق پس از چند روز بدهی تسویه نمی‌شود؟

در خصوص قبض برق، وصل قبوض با یک روز تاخیر به اداره برق اعلام می‌شود و پس از اعلام اداره برق بدهی‌ها را طی روزهای آتی تایید می‌کنند.

2- کسر مبالغ بدهی قبوض خدماتی چگونه انجام می‌شود؟

اطلاعات پرداخت قبوض در صورت موفق بودن تراکنش توسط تاپ در همان لحظه دریافت و به سازمان مربوطه اعلام می‌شود، کسر بدهی توسط سازمان مربوطه طی روزهای آتی انجام می‌شود.

3- چگونه پرداخت قبض تلفن ثابت و قبض تلفن همراه در تاپ انجام دهم؟

با یکبار ثبت شماره تلفن همراه یا ثابت در تاپ با هر بار مراجعه می‌توانید مبلغ پایان دوره و میان دوره را مشاهده و پرداخت نماییدکنید.

4- آیا قبض کاغذی به‌طور کامل حذف شده است؟

تا حدودی می‌توان گفت بله، تمامی قبوض به غیر از قبض آب دیگر به‌صورت کاغذی ارسال نمی‌شود، در خصوص قبض آب هم فقط قبوض منطقه 16 به صورت پیامکی ارسال می‌شود که در آینده‌ای نزدیک در تمامی مناطق و شهرها قبض کاغذی حذف می‌شود.

5- برای پرداخت قبوض چه اطلاعاتی لازم است؟

در خصوص پرداخت قبض تلفن فقط لازم به وارد کردن شماره تلفن است، برای پرداخت سایر قبوض بسته به نوع سیستم بانکی ارائه دهنده خدمات یا باید صرفا شناسه قبض و یا علاوه‌بر آن شناسه پرداخت را وارد کنید. برای پرداخت قبوض در وب سایت باید شناسه قبض و پرداخت را وارد کنید و اگر قصد استفاده از اپلیکیشن را دارید فقط لازم است تا شناسه قبض را وارد کنید.

6- اگر قبض برای ما پیامک نشد چگونه صورت حساب خود را پرداخت کنیم؟

گاهی ممکن است که قبض برای مشترکین پیامک نشود، در این شرایط ساده‌ترین راه قبوض کاغذی هستند که احتمالا نگه داشته‌اید؛ با توجه به این موضوع که شناسه قبض یک عدد واحد است، می‌توانید از همان طریق برای پرداخت قبوض در هر دوره استفاده کنید.

7- چرا گاهی با وجود پرداخت قبض برق پس از چند روز بدهی تسویه نمی شود؟

در خصوص قبض برق وصل قبوض با یک روز تاخیر به اداره برق اعلام می‌شود و پس از اعلام اداره برق بدهی‌ها را طی روز‌های آتی تایید می‌کنند.