پرداخت و استعلام خلافی خودرو با پلاک در 99 ثانیه

استعلام خلافی خودرو و موتور دغدغه‌ای جدانشدنی برای رانندگان و راکبین خودرو و موتور سیکلت است تا به سقف غیر مجاز نرسند؛ سوپر اپلیکیشن تاپ که قدرت گرفته از بانک پارسیان و تحت نظارت بانک مرکزی است، با ارائه خدمات استعلام خلافی خودرو با پلاک و پرداخت آن در کمتر از 2 دقیقه، این دغدغه را به‌طور کامل برطرف کرده است تا دیگر نیاز به مراجعه به پلیس+10 نباشد. شما با دانلود و نصب سوپراپلیکیشن تاپ علاوه‌بر خدمات استعلام و پرداخت خلافی خودرو می‌توانید از ده‌ها خدمات پرداختی دیگر بهره‌مند شوید.

روش‌های استعلام آنلاین خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو با کد ملی

خلافی خودرو برای خودرو صادر می‌شود و نه فرد، پس با کد ملی نمی‌توانید استعلام خلافی بگیرید

استعلام خلافی خودرو با vin

با توجه به وجود حروف و اعداد انگلیسی و ضریب اشتباهات بالا در وارد کردن اطلاعات، این روش تاحدودی منسوخ شده است

استعلام خلافی با بارکد خوان

در اپلیکیشن تاپ با داشتن شماره پلاک و بارکد پستی می‌توانید در چند ثانیه برای پرداخت خلافی اقدام کنید

استعلام خلافی با پلاک

در جدید‌ترین روش موجود برای استعلام خلافی ماشین علاوه‌بر پلاک باید بارکد پستی هم به‌همراه داشته باشید

استعلام خلافی خودرو با پلاک و بارکد

شما با استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ می‌توانید به‌صورت رایگان و در سریع‌ترین زمان ممکن برای استعلام جریمه خودرو و پرداخت آن اقدام کنید. این فرایند در گذشته صرفا از طریق مراجعه به پلیس+10 مقدور بود، اما در حال حاضر با همکاری پلیس راهور این فرایند در تاپ به‌قدری ساده شده است که شما می‌توانید با صرف کمتر از دو دقیقه از زمان ارزشمند خود، برای استعلام و پرداخت جریمه خودرو اقدام کنید. برای استعلام خلافی خودرو شما به شماره پلاک و بارکد یا اعداد مندرج آن نیاز دارید تا استعلام خلافی خودرو خود را بگیرید. با انجام این فرایند، لیست جرائم راهنمایی و رانندگی با اطلاعات زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

 • مبلغ جریمه خودرو

 • تاریخ و زمان اعمال قانون

 • مکان وقوع تخلفات رانندگی

 • نوع جریمه اعم از دوبرگی، تسلیمی، الصاقی یا دوربینی

پرداخت خلافی خودرو

پس از نمایش لیست جرائم رانندگی شما می‌توانید برای پرداخت خلافی خودرو به‌صورت کلی یا تکی اقدام کنید. با پرداخت جریمه خودرو در تاپ جریمه یا جرائم پرداخت شده صفر می‌شود، اما این فرایند به دلیل سیستم آفلاین پلیس راهور در حذف جرائم از پنل کاربری، حدود 10 الی 15 روز زمان نیاز دارد، به همین دلیل اگر به‌دنبال پرداخت خلافی برای ترخیص خودرو هستید، این فرایند به صورت آنی در آینده‌ای نزدیک با تاپ در دسترس است.

چرا استعلام خلافی خودرو با تاپ؟

 • کاربری راحت در استعلام و پرداخت خلافی
 • هزینه کاملا رایگان خدمات خلافی ماشین
 • امنیت در پرداخت به‌واسطه نظارت بانک مرکزی
 • امکان پرداخت تکی یا کلی خلافی خودرو
 • نمایش کامل جزئیات مانند ساعت، تاریخ و مکان
 • نمایش نوع جریمه اعم از الصاقی، دوبرگی و ... .
 • برای ترخیص خودرو بهترین راه پرداخت خلافی کدام است؟

  نه صرفا سوپر اپلیکیشن تاپ، بلکه تمامی اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمات خلافی خودرو به‌واسطه فرایند دستی و آفلاین پلیس راهور نمی‌توانند پرداخت در لحظه داشته باشند و بهترین و سریع‌ترین راه برای ترخیص خودرو پلیس+10 است. البته که تاپ با همکاری پلیس راهور شرایطی را محیا خواهد کرد که به‌صورت آنی امکان پرداخت خلافی و ترخیص خودرو برای شما محیا باشد.

  منظور از جریمه دوبرگی، الصاقی، خودداری، دوربینی و تسلیمی چیست؟

  جریمه دوبرگی: زمانی که افسر دستور توقف صادر کند ولی خاطی به فرمان توجه نکند دو برگ جریمه صادر می‌شود، یک جریمه برای تخلف و دیگری برای عدم توجه به دستور پلیس.

  جریمه خودداری:این جریمه زمانی صادر می‌شود افسر راهنمایی و رانندگی جریمه‌ای صادر کند ولی فرد خاطی به هر دلیلی از دریافت آن خودداری کند.

  جریمه الصاقی:همان جریمه زیر برف پاکن است، در این جریمه فزیک قبض جریمه در عدم حضور شما به خودرو الصاق می‌شود.

  جریمه دوربینی:همان‌طور که از اسم آن پیداست، توسط دوربین‌ها ثبت می‌شوند. این جرائم را عموما سرعت غیر مجاز و طرح ترافیک تشکیل می‌دهند.

  جریمه تسلیمی:به جریمه‌ای که پس از توقف برای شما صادر و در اختیارتان قرار می‌گیرد جریمه تسلیمی گویند.


  کدام یک از جرائم خودرو دو برابر می‌شوند؟

  احتمالا برای شما این موضوع پیش آمده که پس از استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت یا پلیس+10 بعد از چند ماه با دو برابر شدن برخی جرائم مواجه شده‌اید، به‌طور کلی جرائم تسلیمی، الصاقی و خودداری پس از 60 روز به‌طور خودکار دوبرابر می‌شوند.

  استعلام خلافی خودرو از طریق VIN به چه صورت است؟

  استعلام خلافی خودرو با کد VIN با توجه به عدم امکان اسکن و وجود اعداد و حروف در کنار هم به دلیل سخت بودن فرایند درحال منسوخ شدن است. پس با تاپ می‌توانید بدون وارد کردن کد شناسایی خودرو یا همان VIN برای استعلام و پرداخت جریمه ماشین اقدام کنید.

  سقف مجاز خلافی خودرو برای توقیف چقدر است؟

  براساس مصاحبه منتشر شده با سردار هادیانفر در تاریخ 12 اسفند 1399 در ایسنا، اعلام شد که سقف مجاز برای توقیف خودرو از 1 میلیون تومان به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و دیگر خودروهایی با جریمه بالای 1 میلیون تومان مشمول توقیف نمی‌شوند.

  چرا جرائم رانندگی که به تازگی مرتکب شدم در لیست جرائم نیست؟

  شما برای مشاهده جرائم راهنمایی و رانندگی که اخیرا مرتکب شدید باید زمانی حدود 1 ماه را برای ورود به لیست جرائم خود در نظر بگیرید و این موضوع از جانب پلیس راهور است.

  اگر قبض جریمه را 2 بار پرداخت شود باید چه کنیم؟

  ابتدا پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباهاتی از پلتفرم‎‌های امنی مانند سوپر اپلیکیشن تاپ استفاده کنید تا درصد بروز چنین خطاهایی کاهش یابد. در ادامه باید بگوییم که به دلیل دستی بودن سیستم پرداخت جرائم در سامانه راهور امکان بروز چنین خطاهایی وجود دارد؛ اگر این اشتباه رخداد می‌توانید با مراجعه به دفاتر اجرائیات راهنمایی و رانندگی برای استرداد وجه اقدام کنید.

  آیا امکان استعلام و پرداخت خلافی موتور در تاپ وجود دارد؟

  بله، شما با دانلود و نصب سوپر اپلیکیشن تاپ می‌توانید علاوه‌بر استفاده از خدمات خلافی خودرو از همین خدمات برای موتور سیکلت هم استفاده کنید.