استعلام و پرداخت خلافی خودرو

استعلام و تسویه آنی جرایم راهنمایی و رانندگی به همراه جزییات خلافی

استعلام خلافی

نمایش جزئیات خلافی با احراز هویت


هزینه 5200 تومان

استعلام تجمیعی

نمایش مجموع خلافی بدون احراز هویت


هزینه 5200 تومان

پرداخت با شناسه

پرداخت قبض خلافی با شناسه پرداخت


هزینه رایگان

تاپ

خلافی خودرو: استعلام خلافی و پرداخت خلافی و تسویه آنی در تاپ!

در سرویس استعلام و پرداخت خلافی خودرو تاپ شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به دفاتر پلیس + 10 از میزان خلافی خودروی خود مطلع شوید. هزینه استعلام خلافی در تاپ به نسبت مراجعه به دفاتر پلیس + 10 بسیار کمتر است؛ علاوه‌بر هزینه کمتر در استعلام خلافی با تاپ، جزئیات تخلف مانند تصویر دوربین، مکان، زمان و نوع تخلف به شما نمایش داده می‌شود. مهم‌ترین مزیت پرداخت خلافی خودرو با تاپ امکان پرداخت موردی (هر تخلف به صورت جداگانه) است که باعث جلوگیری از انباشت خلافی خودرو و رسیدن به سقف مجاز می‌شود.

روش‌های استعلام خلافی خودرو

استعلام و پرداخت خلافی با شناسه قبض و پرداخت

بدون نیاز به احراز هویت

بدون کارمزد

نیازمند شناسه قبض و پرداخت

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

بدون نیاز به احراز هویت

استعلام و پرداخت خلافی با پلاک

بدون نیاز به احراز هویت و با قابلیت پرداخت یکجا

کارمزد 5200 تومان

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

عدم نیاز به احراز هویت

بدون نمایش جزئیات

امکان پرداخت صرفا به‌صورت یکجا

استعلام و پرداخت خلافی با پلاک

نیازمند احراز هویت با قابلیت پرداخت موردی

کارمزد 5200 تومان

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

نمایش جزئیات خلافی

نمایش تصویر خلافی (دوربینی)

امکان تسویه موردی یا یکجا

نیازمند اهراز هویت در سامانه ناجا

احراز هویت در استعلام و پرداخت خلافی

در جدیدترین روش استعلام و پرداخت خلافی با پلاک این دستور از ناجا صادر شده است که برای افزایش امنیت کاربران باید ابتدا فرایند احراز هویت انجام شود. در فرایند احراز هویت شماره تلفن وارد شده، کد ملی و پلاک خودرو باید همگی به نام یک نفر باشند. در صورتی که به هر دلیلی شرایط شما با قوانین احراز هویت مغایرت دارد می‌توانید از دو روش:

 1. پرداخت خلافی با بارکد و یا شناسه قبض و پرداخت
 2. استعلام و پرداخت خلافی با پلاک به‌صورت یکجا

برای پرداخت خلافی اقدام کنید. علاوه‌بر احراز هویت از دیگر ویژگی‌های این روش پرداخت خلافی می‌توانیم به ثبت و تسویه حساب آنی در سایت راهور ناجا برای صفر کردن خلافی خودرو و ترخیص خودرو اشاره کنیم، پیش از این برای ترخیص خودرو و صفر کردن خلافی به دلیل بازه زمانی 10 الی 14 روزه ثبت تسویه حساب از طریق اپلیکیشن‌ها در سامانه ناجا، تنها راه ممکن برای پرداخت خلافی به‌صورت آنی پلیس + 10 بود که فرایند را سخت و پیچیده می‌کرد.

خلافی خودرو

چرا استعلام خلافی خودرو با تاپ؟

 • پرداخت و ثبت آنی در سامانه راهور ناجا
 • کاربری راحت در استعلام و پرداخت خلافی
 • امنیت در پرداخت به‌واسطه نظارت بانک مرکزی
 • امکان پرداخت یکجا یا موردی خلافی
 • نمایش کامل جزئیات مانند تصویر، نوع تخلف، ساعت، تاریخ و مکان
 • امکان بازبینی آخرین استعلام بدون هزینه
 • سقف خلافی خودرو چقدر است؟

  در حال حاضر سقف خلافی از 1 میلیون تومان به 3 میلیون تومان افزایش یافته است. سقف خلافی یعنی اگر مجموع تخلفات شما به 3 میلیون تومان برسد، پلیس راهور در نقش شاکی می‌تواند خودروی شما را توقیف و به پارکینگ منتقل کند. عوامل زیادی می‌توانند در رسیدن به سقف خلافی تاثیرگذار باشند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  1. تخلفاتی با جریمه بالا:تخلفاتی که جریمه آن‌ها 200 هزار تومان است می‌توانند در نزدیک شدن به سقف خلافی تاثیرگذار باشند. رد کردن چراغ قرمز، سبقت در ناحیه سبقت ممنوع و سرعت بالای 30 کیلومتر از حد مجاز می‌تواند در نزدیک شدن به سقف خلافی تاثیرگذار باشد.
  2. جرائمی که دوبرابر می‌شوند:جرائم تسلیمی، الصاقی و خودداری پس از گذشت 2 ماه دوبل می‌شوند و می‌توانند در بالا رفتن میزان خلافی خودرو نقش داشته باشند. توصیه می‌کنیم در ماه حداقل 1 مرتبه برای استعلام خلافی اقدام کنید تا جرائم شما دوبرابر نشود. این امکان در اپلیکیشن تاپ وجود دارد تا صرفا جرائم تسلیمی، الصاقی و خودداری را پرداخت کنید تا دو برابر نشوند.

  نحوه کم کردن خلافی یا اعتراض به خلافی

  کم کردن خلافی و یا اعتراض به خلافی از رایج‌ترین مراجعات کاربران به پلیس + 10 و سایر ادارات مرتبط است. به‌طور کلی برای اعتراض به خلافی و یا کم کردن خلافی 2 راه پیش روی شماست:

  1. مراجعه به مرکز اجرائیات:اگر به قبض جریمه‌ای که برای شما صادر شده اعتراض دارید کافیست تا به مرکز اجرائیات شهرستان یا منطقه سکونت خود مراجعه کنید. پاسخ این نوع شکایت معمولا در لحظه یا نهایت چند ساعت بعد اعلام می‌شود.
  2. مراجعه به پلیس + 10:اگر به مجموعه مبلغ خلافی اعتراض دارید می‌توانید با مراجعه به پلیس + 10 اعتراضات خود را ثبت کنید. اعتراض شما به مرکز اجرائیات کل کشور ارجاع داده می‌شود و معمولا پاسخ آن تا 24 بعد مشخص خواهد شد.

  سایر روش‌های استعلام و پرداخت خلافی

  از میان تمامی روش‌های موجود برای استعلام و پرداخت خلافی سوپر اپلیکیشن‌ها و اپلیکیشن‌ها بهترین روش برای پرداخت خلافی به‌شمار می‌روند. فرایند استعلام در این برنامک‌ها به نسبت سایر روش‌ها آسان‌تر است و شما می‌توانید بدون مواجه شدن با هر گونه خطایی خلافی خود را استعلام و سپس برای پرداخت آن اقدام کنید.

  از سایر روش‌ها برای استعلام خلافی می‌توانیم به استعلام خلافی با کد VIN اشاره کنیم، یک کد هفده رقمی شامل اعداد و حروف انگلیسی است که در کارت ماشین درج شده است. شما می‌توانید با استفاده از سامانه پیامکی 1101202020 و ورود کد VIN خود با پرداخت کارمزد مصوب خلافی خود را استعلام بگیرید.

  با توجه به اینکه کد VIN علاوه‌بر عدد حروف انگلیسی هم دارد امکان بروز خطا در ورود اطلاعات آن وجود داشت؛ همین عامل باعث منسوخ شدن این روش پرداختی شده است. شما می‌توانید از طریق سرویس پرداخت خلافی در سوپر اپلیکیشن تاپ با یک سوم هزینه پلیس + 10 خلافی خود را به صورت تفکیکی و آنی پرداخت کنید.

  استعلام جزئیات خلافی و پرداخت موردی با پلاک چگونه انجام می‌شود؟

  در این روش شما با پرداخت 5200 تومان که مبلغ مصوب این سرویس است، می‌توانید استعلام خلافی خود را با جزئیات کامل (تصویر دوربین، نوع تخلف، زمان و مکان) مشاهده کنید و برای پرداخت آن به صورت یکجا و یا موردی اقدام کنید. در این روش لازم است که شما احراز هویت شوید؛ یعنی کد ملی، شماره همراه وارد شده و پلاک ماشین همگی به نام یک نفر باشد.

  پرداخت خلافی با بارکد و یا شناسه قبض و پرداخت به چه صورت است؟

  در این روش شما می‌‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض الصاقی یا تسلیمی و همچنین با اسکن بارکد موجود برروی قبض بدون هرگونه کارمزدی برای پرداخت همان قبض اقدام کنید.

  استعلام کل مبلغ خلافی و پرداخت یکجا با پلاک چگونه است؟

  در این روش شما بدون احراز هویت می‌توانید خلافی خود و دیگران را صفر کنید، یعنی کل مبلغ آن را به‌صورت یکجا پرداخت کنید تا به‌صورت آنی در سامانه راهور ناجا ثبت شود، گفتنی است که در این روش پرداختی شما نمی‌توانید به جزئیات تخلف مانند تصویر، نوع تخلف، مکان و زمان تخلف دسترسی داشته باشید.

  برای ترخیص خودرو بهترین راه پرداخت خلافی کدام است؟

  تا قبل از این به دلیل عدم امکان ثبت آنی در سامانه راهور ناجا در صورت پرداخت خلافی با اپلیکیشن‌های پرداختی، مراجعه به پلیس + 10 تنها روش موجود برای صفر کردن خلافی و ترخیص خودرو بود؛ اما در حال حاضر به دلیل تصحیح این فرایند و ثبت آنی در سامانه پرداخت از اپلیکیشن‌ها بهترین روش ممکن است.

  منظور از جریمه دوبرگی، الصاقی، خودداری، دوربینی و تسلیمی چیست؟

  جریمه دوبرگی: زمانی که افسر دستور توقف صادر کند ولی خاطی به فرمان توجه نکند دو برگ جریمه صادر می‌شود، یک جریمه برای تخلف و دیگری برای عدم توجه به دستور پلیس.

  جریمه خودداری:این جریمه زمانی صادر می‌شود افسر راهنمایی و رانندگی جریمه‌ای صادر کند ولی فرد خاطی به هر دلیلی از دریافت آن خودداری کند.

  جریمه الصاقی:همان جریمه زیر برف پاکن است، در این جریمه فزیک قبض جریمه در عدم حضور شما به خودرو الصاق می‌شود.

  جریمه دوربینی:همان‌طور که از اسم آن پیداست، توسط دوربین‌ها ثبت می‌شوند. این جرائم را عموما سرعت غیر مجاز و طرح ترافیک تشکیل می‌دهند.

  جریمه تسلیمی:به جریمه‌ای که پس از توقف برای شما صادر و در اختیارتان قرار می‌گیرد جریمه تسلیمی گویند.


  کدام یک از جرائم خودرو دو برابر می‌شوند؟

  احتمالا برای شما این موضوع پیش آمده که پس از استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت یا پلیس+10 بعد از چند ماه با دو برابر شدن برخی جرائم مواجه شده‌اید، به‌طور کلی جرائم تسلیمی، الصاقی و خودداری پس از 60 روز به‌طور خودکار دوبرابر می‌شوند.

  استعلام خلافی خودرو از طریق VIN به چه صورت است؟

  استعلام خلافی خودرو با کد VIN با توجه به عدم امکان اسکن و وجود اعداد و حروف در کنار هم، به دلیل سخت بودن فرایند منسوخ شده است. پس با تاپ می‌توانید بدون وارد کردن کد شناسایی خودرو یا همان VIN برای استعلام و پرداخت جریمه ماشین اقدام کنید.

  سقف مجاز خلافی خودرو برای توقیف چقدر است؟

  براساس مصاحبه منتشر شده با سردار هادیانفر در تاریخ 12 اسفند 1399 در ایسنا، اعلام شد که سقف مجاز برای توقیف خودرو از 1 میلیون تومان به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و دیگر خودروهایی با جریمه بالای 1 میلیون تومان مشمول توقیف نمی‌شوند.

  چرا جرائم رانندگی که به تازگی مرتکب شدم در لیست جرائم نیست؟

  شما برای مشاهده جرائم راهنمایی و رانندگی که اخیرا مرتکب شدید باید زمانی حدود 1 ماه را برای ورود به لیست جرائم خود در نظر بگیرید و این موضوع از جانب پلیس راهور است.

  اگر قبض جریمه را 2 بار پرداخت شود باید چه کنیم؟

  ابتدا پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباهاتی از پلتفرم‎‌های امنی مانند سوپر اپلیکیشن تاپ استفاده کنید تا درصد بروز چنین خطاهایی کاهش یابد. در ادامه باید بگوییم که به دلیل دستی بودن سیستم پرداخت جرائم در سامانه راهور امکان بروز چنین خطاهایی وجود دارد؛ اگر این اشتباه رخداد می‌توانید با مراجعه به دفاتر اجرائیات راهنمایی و رانندگی برای استرداد وجه اقدام کنید.

  آیا امکان استعلام و پرداخت خلافی موتور در تاپ وجود دارد؟

  بله، شما با دانلود و نصب سوپر اپلیکیشن تاپ می‌توانید علاوه‌بر استفاده از خدمات خلافی خودرو از همین خدمات برای موتور سیکلت هم استفاده کنید.