استعلام و پرداخت خلافی خودرو

استعلام خلافی با جزئیات جریمه، به همراه امکان پرداخت آنلاین خلافی با تاپ

استعلام خلافی

نمایش جزئیات خلافی با احراز هویت


هزینه 5200 تومان

استعلام تجمیعی

نمایش مجموع خلافی بدون احراز هویت


هزینه 5200 تومان

پرداخت با شناسه

پرداخت قبض خلافی با شناسه پرداخت


هزینه رایگان

استعلام و پرداخت خلافی و تسویه آنی خلافی خودرو در تاپ!

استعلام و پرداخت خلافی و تسویه آنی خلافی خودرو در تاپ!

انجام خدمات استعلام و پرداخت خلافی در اپلیکیشن تاپ بسیار ساده است. با دانلود و نصب اپلیکیشن تاپ، برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو و خلافی موتور دیگر نیازی نیست که به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنید. فقط کافیست وارد بخش خدمات خودرو در تاپ شوید تا با پرداخت هزینه کمتری نسبت به پلیس + 10 فرآیند استعلام خلافی را به‌راحتی انجام دهید. همچنین با سرویس استعلام خلافی تاپ می‌توانید به جزئیات وقوع تخلف مثل مکان، زمان، نوع تخلف رانندگی و تصویر ثبت‌شده دوربین از لحظه وقوع تخلف دسترسی داشته باشید. در کنار این مزایای ارزشمند، سرویس استعلام و پرداخت خلافی خودرو در تاپ به شما این امکان را می‌دهد که جریمه هر تخلف را به‌صورت جداگانه تسویه کنید. این مزیت از انباشت هزینه جرایم و رسیدن آن به میزان سقف مجاز جلوگیری می‌کند.

روش‌های استعلام خلافی خودرو

استعلام و پرداخت خلافی با شناسه قبض و پرداخت

بدون نیاز به احراز هویت

بدون کارمزد

نیازمند شناسه قبض و پرداخت

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

بدون نیاز به احراز هویت

استعلام و پرداخت خلافی با پلاک

بدون نیاز به احراز هویت و با قابلیت پرداخت یک‌جا

کارمزد 5200 تومان

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

عدم نیاز به احراز هویت

بدون نمایش جزئیات

امکان پرداخت صرفا به‌صورت یک‌جا

استعلام و پرداخت خلافی با کد ملی و پلاک

نیازمند احراز هویت با قابلیت پرداخت موردی

کارمزد 5200 تومان

تسویه آنی در سامانه راهور ناجا

نمایش جزئیات خلافی

نمایش تصویر خلافی (دوربینی)

امکان تسویه موردی یا یک‌جا

نیازمند احراز هویت در سامانه ناجا

احراز هویت در استعلام و پرداخت خلافی

طبق آخرین دستور ناجا، برای افزایش امنیت کاربران، به منظور استفاده از برخی خدمات مانند استعلام و پرداخت خلافی یا استعلام پلاک فعال ، باید در قدم اول فرآیند احراز هویت به‌طور کامل انجام شود. در این فرآیند باید هویت شماره تلفن همراه، کد ملی و پلاک خودرو به‌نام یک نفر ثبت شده باشد. در واقع در صورت نیاز به اطلاع از جزئیات و موارد خلافی، باید احراز هویت کامل انجام شود.

در صورتی‌که شرایط احراز هویت را ندارید باید با یکی از دو روش زیر استعلام خلافی و پرداخت آن را انجام دهید:

 1. استعلام و پرداخت خلافی از طریق بارکد یا شناسه‌های قبض و پرداخت
 2. استعلام و پرداخت خلافی با پلاک به صورت یک‌جا (بدون نمایش جزئیات هر تخلف)

توجه: اگر استعلام و پرداخت خلافی را به صورت آنلاین با تاپ انجام دهید، می‌توانید برای ترخیص خودرو میزان جریمه خود را به صورت آنی صفر کنید. درحالی‌که پیش از این، فرآیند صفر کردن آنی خلافی و ترخیص خودرو به دلیل الزام مراجعه به پلیس + 10 بسیار سخت و پرچالش بود.

چرا استعلام خلافی خودرو با تاپ؟

چرا استعلام خلافی خودرو با تاپ؟

 • پرداخت و ثبت آنی در سامانه راهور ناجا
 • کاربری راحت در استعلام و پرداخت خلافی
 • امنیت در پرداخت به‌واسطه نظارت بانک مرکزی
 • امکان پرداخت یک‌جا یا موردی خلافی
 • نمایش کامل جزئیات مانند تصویر، نوع تخلف، ساعت، تاریخ و مکان
 • امکان بازبینی آخرین استعلام بدون هزینه
 • سقف خلافی خودرو چقدر است؟

  در گذشته سقف خلافی 1 میلیون تومان بود، اما در حال حاضر این رقم به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. در واقع اگر مجموع جرایم رانندگی شما به 3 میلیون تومان برسد، پلیس راهور مثل یک شاکی می‌تواند خودروی شما را توقیف و به پارکینگ منتقل کند.


  تخلفاتی که عدد خلافی شما به میزان سقف نزدیک می‌کند:

  1- تخلفاتی با مبالغ جریمه‌ بالا:
  1. رد کردن چراغ قرمز
  2. سبقت در محدوده سبقت‌ممنوع
  3. سرعت 30 کیلومتر بالاتر از حد مجاز
  2- تخلفاتی با مبالغ جریمه 2 برابر:
  1. جرایم تسلیمی
  2. جرایم الصاقی
  3. جرایم خودداری

  توجه: مبالغ این جرایم در صورت عدم پرداخت، بعد از گذشت 2 ماه 2 برابر می‌شود. در اپلیکیشن تاپ می‌توانید با استعلام خلافی در هر زمان از نوع و مبلغ جریمه‌ها مطلع شوید تا پیش از دوبرابر شدن، آن‌ها را تسویه کنید.

  نحوه کم کردن خلافی یا اعتراض به خلافی

  کم کردن خلافی یا اعتراض به خلافی از رایج‌ترین دلایل مراجعه‌های کاربران به پلیس + 10 و سایر اداره‌‌های مرتبط است.


  رانندگان برای اعتراض به خلافی یا کسر آن می‌توانند از 2 روش اقدام کنند:

  1. مراجعه به مرکز اجرائیات:اگر به قبض جریمه‌ای که برای شما صادر شده اعتراض دارید کافیست تا به مرکز اجرائیات شهرستان یا منطقه سکونت خود مراجعه کنید. پاسخ این نوع شکایت معمولا در لحظه یا نهایت چند ساعت بعد اعلام می‌شود.
  2. مراجعه به پلیس + 10:اگر به مجموعه مبلغ خلافی اعتراض دارید می‌توانید با مراجعه به پلیس + 10 اعتراضات خود را ثبت کنید. اعتراض شما به مرکز اجرائیات کل کشور ارجاع داده می‌شود و معمولا پاسخ آن تا 24 بعد مشخص خواهد شد.

  سایر روش‌های استعلام و پرداخت خلافی

  1. از طریق سامانه پیامکی و کد 17 رقمی VIN
  2. استفاد از سایت پلیس راهور ناجا
  3. مراجع به مراکز پلیس + 10
  4. تسویه خلافی با کد USSD
  5. تماس با شماره تلفن 8828888

  بهترین روش را برای تسویه آنی خلافی انتخاب کنید

  استعلام و پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن‌ها، بهترین راه در میان تمام روش‌های موجود محسوب می‌شود. در واقع فرآیند استعلام در این اپلیکیشن‌ها نسبت به سایر روش‌ها آسان‌تر و میزان خطا کمتر است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، به‌جای استفاده از روش‌های چالش‌برانگیز نام‌برده شده، سوپر اپلیکیشن تاپ را نصب کنید و کل فرآیند استعلام و پرداخت خلافی را به چند کلیک ساده خلاصه کنید.

  تاپ خدمات متنوع و جامعی را در زمینه خودرو ارائه می‌دهد. از پرداخت عوارض آزادراهی گرفته تا استعلام و پرداخت خلافی خودرو. با نصب و استفاده از خدمات خودرو تاپ می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مرتبط و با صرفه‌جویی در زمان، خدمات پرداخت مربوط به خودرو را انجام دهید. کافی است تاپ را نصب کنید تا یک همراه سریع و امن در امور پرداخت را در جیب خود داشته باشید!

  استعلام جزئیات خلافی و پرداخت موردی با پلاک چگونه انجام می‌شود؟
  در این روش شما با پرداخت 5200 تومان که مبلغ مصوب این سرویس است، می‌توانید استعلام خلافی خود را با جزئیات کامل (تصویر دوربین، نوع تخلف، زمان و مکان) مشاهده و برای پرداخت آن به صورت یک‌جا یا موردی اقدام کنید. در این روش لازم است که شما احراز هویت شوید؛ یعنی کد ملی، شماره همراه وارد شده و پلاک ماشین همگی به نام یک نفر باشد.

  پرداخت خلافی با بارکد و یا شناسه قبض و پرداخت به چه صورت است؟
  در این روش شما می‌‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض الصاقی یا تسلیمی و همچنین با اسکن بارکد موجود برروی قبض بدون هرگونه کارمزدی برای پرداخت همان قبض اقدام کنید.

  استعلام کل مبلغ خلافی و پرداخت یک‌جا با پلاک چگونه است؟
  در این روش شما بدون احراز هویت می‌توانید خلافی خود و دیگران را صفر کنید، یعنی کل مبلغ آن را به‌صورت یک‌جا بپردازید تا به‌صورت آنی در سامانه راهور ناجا ثبت شود، گفتنی است که در این روش پرداختی شما نمی‌توانید به جزئیات تخلف مانند تصویر، نوع تخلف، مکان و زمان آن تخلف دسترسی داشته باشید.

  برای ترخیص خودرو بهترین راه پرداخت خلافی کدام است؟
  تا قبل از این به دلیل عدم امکان ثبت آنی در سامانه راهور ناجا در صورت پرداخت خلافی با اپلیکیشن‌های پرداختی، مراجعه به پلیس + 10 تنها روش موجود برای صفر کردن خلافی و ترخیص خودرو بود؛ اما در حال حاضر به دلیل تصحیح این فرآیند و ثبت آنی در سامانه پرداخت، استفاده از اپلیکیشن‌ها بهترین روش ممکن است.

  منظور از جریمه دوبرگی، الصاقی، خودداری، دوربینی و تسلیمی چیست؟

  جریمه دوبرگی: زمانی که افسر دستور توقف صادر کند، ولی خاطی به فرمان توجه نکند، دو برگ جریمه صادر می‌شود، یک جریمه برای تخلف و دیگری برای عدم توجه به دستور پلیس.جریمه خودداری: این جریمه زمانی صادر می‌شود که افسر راهنمایی و رانندگی جریمه‌ای آن را صادر کند ولی فرد خاطی به هر دلیلی از دریافت آن خودداری کند.جریمه الصاقی: همان جریمه زیر برف پاکن است! در این جریمه فیزیک قبض در عدم حضور شما به خودرو الصاق می‌شود.جریمه دوربینی: همان‌طور که از اسم آن پیداست، توسط دوربین‌ها ثبت می‌شوند. معمولا تخلفاتی مثل سرعت غیرمجاز و طرح ترافیک مشمول این جرایم می‌شوند.جریمه تسلیمی: به جریمه‌ای که پس از توقف برای شما صادر و در اختیارتان قرار می‌گیرد، جریمه تسلیمی می‌گویند.


  کدام یک از جرایم خودرو دو برابر می‌شوند؟
  احتمالاً برای شما این موضوع پیش آمده که پس از استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت یا پلیس+10 بعد از چند ماه با دو برابر شدن برخی روبه‌رو شوید، به‌طور کلی جرایم تسلیمی، الصاقی و خودداری پس از 60 روز به‌طور خودکار دوبرابر می‌شوند.

  استعلام خلافی خودرو با کد VIN به چه صورت است؟
  استعلام خلافی خودرو با کد VIN با توجه به عدم امکان اسکن و وجود اعداد و حروف در کنار هم و به دلیل سخت بودن این فرآیند منسوخ شده است. درحالی‌که با تاپ می‌توانید بدون وارد کردن کد شناسایی خودرو یا همان VIN برای استعلام و پرداخت جریمه ماشین اقدام کنید.

  سقف مجاز خلافی خودرو برای توقیف چقدر است؟
  سقف مجاز برای توقیف خودرو از 1 میلیون تومان به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و دیگر خودروهایی با جریمه بالای 1 میلیون تومان مشمول توقیف نمی‌شوند.

  چرا جرایم رانندگی که به تازگی مرتکب شدم در فهرست تخلفات نیست؟
  شما برای مشاهده جرایم راهنمایی و رانندگی که به‌تازگی مرتکب شده‌اید، باید زمانی درحدود 1 ماه را برای ورود به فهرست جرایم خود در نظر بگیرید. این وقفه یک ماهه از طرف پلیس راهور اعمال می‌شود.

  اگر قبض جریمه 2 بار پرداخت شود باید چه کنیم؟
  ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباهاتی از پلتفرم‎‌های امنی مانند سوپر اپلیکیشن تاپ استفاده کنید تا درصد بروز چنین خطاهایی کاهش یابد. در ادامه باید بگوییم که به دلیل دستی بودن سیستم پرداخت جرایم در سامانه راهور امکان وقوع چنین خطاهایی وجود دارد؛ اگر این اشتباه رخداد می‌توانید با مراجعه به دفاتر اجرائیات راهنمایی و رانندگی برای استرداد وجه اقدام کنید.

  آیا امکان استعلام و پرداخت خلافی موتور در تاپ وجود دارد؟
  بله، شما با دانلود و نصب سوپر اپلیکیشن تاپ می‌توانید علاوه‌بر استفاده از خدمات خلافی خودرو از همین خدمات برای موتور سیکلت هم استفاده کنید.